Jdi na obsah Jdi na menu
 


8. řada

11. 11. 2006(1/24) Po svatbě

Režie: Kevin S. Bright.

Při svatebním obřadu gratuluje Ross sestře Monice k těhotenství, jenže ta mu tuto informaci vyvrátí. Phoebe ale odhalí, že těhotná je Rachel. Chandler tajně bral hodiny tance, aby jeho první manželský tanec s Monikou byl nezapomenutelný. Jenže má nové boty, které hrozně kloužou. Joey se snaží získat roli v nové divadelní hře na Broadwayi, kterou produkuje přítel Chandlerovy matky, přítomný na oslavě. Ross se seznámí s dívkou jménem Mona, ale omylem se posadí u stolu, kde sedí malá děvčata. Bohužel pak s nimi musí také tančit.


(2/24) Červený svetr

Režie: David Schwimmer

Přátelé opouští hotel, kde se uskutečnila svatba a Rachel se hádá s recepčním, protože má pocit, že na jejich účtu jsou věci, které si neobjednali. Monica se těší na svatební fotky, ale Chandler ztratil tašku s fotoaparáty. Proto se pokusí s Rossem tajně nafotit pár snímků na jiném svatebním obřadu. Rachel nechce prozradit, s kým čeká dítě. Joey si vzpomene, že před časem u ní byl na návštěvě nějaký kluk, který zapomenul červenou mikinu. Phoebe si myslí, že otcem je Tag, který je majitelem podobné mikiny. Všechno se pořádně zamotává....


(3/24) Jak to Rachel řekla

Režie: Sheldon Epps.

Rachel chce oznámit otci svého dítěte, že je těhotná. Všichni kromě Chandlera už vědí, že jde o Rosse. Monica a Chandler odjíždějí na svoji svatební cestu. Trochu jim ji kazí další novomanželský pár, obdarovaný "pozorností" od letecké společnosti: v podobě dvou míst v první třídě letadla. Když se Ross dozví od Rachel, že bude otcem jejího dítětě, nedokáže se vzpamatovat z šoku. Později přichází s nabídkou, že si ji vezme za ženu. Phoebe a Joey jsou zaskočeni faktem, že jim Chandler s Monicou nenechali klíče od jejich bytu. Phoebe tam zapomněla kytaru a Joey se chce najíst. Nakonec si na pomoc přizvou domovníka...


(4/24) Videokazeta

Režie: Kevin S. Bright.

Chandler a Monica se celí nadšení vracejí ze svatební cesty a vyprávějí, jak se seznámili s další báječnou novomanželskou dvojící - Gregem a Jenny. Phoebe a Joey jsou z toho trochu vyvedení z míry a také je mrzí, že jim Monica s Chandlerem nepřivezli žádné suvenýry. Ross a Rachel prozrazují přátelům, jak se spolu vyspali. Rachel tvrdí, že jí první začal svádět Ross. Ten to popírá a nakonec prozradí, že vše má nahrané na videokazetě, což ostatní poněkud šokuje. Po vysvětlování, jak k nahrávání došlo, Ross také nabídne, že se všichni mohou na nahraný pásek podívat...


(5/24) Rachel má rande

Rachel má rande s Chashem, hercem ze seriálu Tak jde čas, ve kterém hraje i Joey. Když se o tom dozví Ross, žárlí a je naštvaný, ale náhodou v kavárně potká Monu, se kterou se seznámil na svatbě Monicy a Chandlera. Bohužel je spolu spatří Rachel. Phoebe navštíví Moniku v práci, kde se seznámí s jejím novým pomocníkem Timem a začne s ním chodit. Po čase Monica chce Tima propustit, protože si myslí, že se na práci kuchaře nehodí. Také Phoebe není se svým přítelem spokojená. Chandler má v práci "známého", který si myslí, že se jmenuje Toby. Právě kvůli tomu má najednou nečekané komplikace.


(6/24) Halloween

Monica pořádá halloween party, pozvaní hosté mohou přijít jen v kostýmu. Ursula oznámí sestře Phoebe, že se bude vdávat. Monica je na večírku za "kočičí ženu" a snaží se trumfnout Phoebe, která se převlékla za "Supergirl". Ross ve kostýmu vypadá jako velká brambora s anténou na hlavě. Joey se převlékne za "Chandlera" a Rachel za těhotnou ženu, která se snaží "donosit" hezké šaty. Phoebe se seznámí se snoubencem své sestry Ericem, jemuž prozradí, že mu Ursula lže. Monica a Joey se dohadují, zda je silnější Ross nebo Chandler - a tak si ti dva nakonec musejí přetlačovat. Rachel bude koledníkům nabízet cukroví, protože se v ní začínají probouzet mateřské instinkty.


(7/24) Flek

Rachel se pokouší najít vlastní byt. Když se Ross se dozví, že u něj v domě zemřela stará paní, pokouší se společně s Rachel získat právě "ten čerstvě uvolněný". Ukazuje se, že došlo k omylu, navíc stará dáma hovoří jen holandsky. Ross se začne holandsky učit, aby tímto způsobem pojistil, že po smrti staré paní byt dostanou. Joey je smutný, že se jeho skvělá spolubydlící bude stěhovat. Poroto se snaží Rachel přesvědčit, aby u něho v bytě zůstala Eric se rozchází s Ursulou a začne usilovat o přízeň Phoebe. Chandler najal pomocnici na uklízení bytu, ale Monica z toho nemá radost a dělá všechno proto, aby dívka dala výpověď.


(8/24) Striptýz

Rachel večeří v restauraci se svým otcem, kterému ještě neřekla, že je těhotná. Na pomoc při "vysvětlování" si přizve Phoebe. Dr. Green si myslí, že Phoebe je lesbička a má vztah s Rachel. Rossovi to klape s Monou až do okamžiku, než k němu do bytu přijde otec Rachel a ztropí skandál. Ten se již dozvěděl, s kým jeho dcera čeká dítě. Navíc se chová neslušně i k Moně, která předtím o vztahu Rosse a Rachel také nevěděla. Chandler zjistil, že Monica měla "rozlučku se svobodou", kde byl pozván striptér. Monica se cítí provinile a rozhodne se, že něco podobného zorganizuje také pro Chandlera. Aniž to tuší, namísto striptérky objedná prostitutku...


(9/24) Pomluvy

Na den Díkuvzdání Monica potká Willa Colberta, známého ze střední školy, který byl na střední škole také obézní, jako ona. Pozve ho na sváteční večeři. Při její přípravě Chandler s Phoebe předstírají, že sledují fotbal, aby nemuseli pomáhat Monica v kuchyni. Tradičního krocana nakonec chce jíst pouze Joey. Při jídle vychází na jevo pomluva - kterou kdysi Ross s Willem rozšířili o Rachel, když byli na střední škole. Rachel je pořádně naštvaná. Willa zase pořádně zaskočí, že Ross s Rachel chodil a že s ní čeká dítě.


(10/24) Moničiny kozačky

Monica si koupí krásné černé vysoké boty a Chandlerovi se nelíbí, že byly tak drahé. Monica pak přijde na to, že ji ty boty hrozně tlačí, ale i přesto se v nich snaží chodit, aby dokázala Chandlerovi, že nemá pravdu. Phoebe zjistí, že Rossův syn Ben chodí do stejné školy, jako syn zpěváka Stinga. Malí kluci se ale nemají moc v lásce, proto se Phoebe vydává za jednu z Benových matek. Nejdříve chce jejich spory urovnat přímo se Stingem, setká se ovšem s jeho manželkou Trudi Styler, která Phoebe rychle prokoukne. Rachel se pokouší usmířit Joeyho s jeho mladou sestrou Dinou, která otěhotněla.


(11/24) Jak Ross pokročil

Rossova přítelkyně Mona navrhne, aby poslali svým známým a rodině vánoční pohled v podobě jejich společné fotky. Ross si ale myslí, že na něco podobného je ještě moc brzy. S tímto názorem se ale dostává do pořádných potíží. Monica už nemůže vystát Chandlerova šéfa Douga, který je pořád někam zve na večeři. Chandler se marně vymlouvá, dokonce si vymyslí, že se s Monicou rozešel. Na Rachel při jejím těhotenství působí hormony. Téměř každý muž, kterého vidí, se jí líbí a představuje si, jak s ním stráví noc.


(12/24) Jak Joey randil s Rachel

Joey neví, kam může vzít novou přítelkyni na rande a chce, aby mu poradila Rachel. Ta si přitom uvědomí, jak moc jí randění schází. Joey začíná k Rachel pociťovat víc, než pouhé přátelství. Ross má učit prestižní třídu, háček je ale v tom, že budova, ve které má učit je vzdálena od hlavní budovy univerzity přes celé město. A tak Ross vždycky přichází pozdě. Phoebe daruje Monice a Chandlerovi jako svatební dar herní automat, sama je ale hrou přímo posedlá. Její "hrací vášeň" připomíná nebezpečný virus, který se rychle přenáší i na ostatní.


(13/24) Jak se Chandler koupal

Ross a Rachel si vzájemně prozrazují jména, která by chtěli dát jejich budoucímu dítěti, ale na žádném se nemohou dohodnout. Joey si nechce připustit, že něco cítí k Rachel. Snaží se svěřit se svými city Chandlerovi, ale nedokáže se úplně přesně vyjádřit. Monica, Chandler a Monica si pak začnou myslet, že Joey je zamilovaný do Phoebe. Monica přemlouvá Chandlera, aby si doma vyzkoušel relaxační koupel, jenže ten to považuje za pouhou holčičí záležitost.


(14/24) Tajná komora

Ross je trochu naštvaný, protože není u důležitých okamžiků Rachelina těhotenství. Joey navrhne, aby se Rachel přestěhovala k Rossovi, všechno pak bude o něco jednodušší. Potom je Joeymu z toho návrhu trochu smutno, až příliš si zvykl žít ve stejném bytě s Rachel. Phoebe nachytá Monicu, jak se nechává masírovat od jiné masérky. Monica se pokouší vysvětlit, že se trochu stydí a nechce být svlečená před nejlepší kamarádkou. Chandler se zajímá, co se skrývá, za dveřmi tajné Moničiny skříně. Ta je neustále zamčená a Monica ji odmítá otevřít. Chandler se nakonec rozhodne pro poněkud netradiční řešení...


(15/24) Porod na videu

Na den sv. Valentýna přinese Phoebe videokazetu, na které je natočen porod. Chce, aby Rachel věděla, co na ni čeká. Na kazetě je nápis "Candy & Cookie". Když ji Chandler náhodně nalezne, domnívá se, že mu Monica připravila netradiční erotický dárek. Po zhlédnutí části záznamu porodu je v šoku. Později proživá podobné pocity i Monika. Ross prozradí přítelkyni Moně, že se Rachel přestěhuje k němu do bytu. Není divu, že Moně se právě tento nápad vůbec nelíbí. Joey je smutný, protože nebude sdílet stejný byt s Rache. Proto se Phoebe snaží alespoň nějak Joeyho rozveselit.


(16/24) Jak to Joe řekl Rachel

Ross je šokován poté, co mu Joey oznámí, že miluje Rachel. Nemůže tomu věřit a vůbec neví, co mu má na to říct. Joey si pak myslí, že je Ross na něj naštvaný. Phoebe přivede kluka, který je podle ní Moničina spřízněná duše (soulmate:)). Mají hodně společného a neustále mluví o svých zálibách atd. To se ale nelíbí Chandlerovi, který je z toho neklidný a má obavy, že ho Monica opustí :) Ta mu ale řekne, že na spřízněné duše nevěří, a ujistí ho, že nemá proč se obávat. Ross se usmíří s Joeym a poradí mu, aby řekl Rachel pravdu. Joey ji tedy vezme na večeři a poví jí, jak se věci mají. Rachel je dost překvapená a neví, co má dělat. Omlouvá se Joeymu, protože ona k němu necítí totéž. Vidí v něm pouze dobrého kamaráda.

 


(17/24) Čajové lístky

Joey se snaží vyhýbat Rachel. Ta nechce ztratit jeho přátelství. Nakonec si k vůli tomu vymyslí potrhlou historku, že její nadřízený, pan Zellner chce koupit dítě, které teprve porodí. Ross jde do bytu své bývalé přítelkyně Mony, aby si tam vzal svoji růžovou košili. Nechtěně se stává svědkem toho, když se jeho bývalá líbá s novým přítelem a chce mu dát právě jeho košili. Příští den se Mona s Rossem pokoušejí vzájemně všechno vyjasnit. Phoebe si vyrazí s klukem, o kterém se domnívá, že jí byl určen osudem. Monica s Chandlerem rovnají doma svá CD, protože "nějaký nenapravitelný nepořádník" je neukládá do správných obalů.


(18/24) Chlap s chutí do života

Monika má problémy správně vyslovovat slova při přípitku, který je pořádán k příležitosti oslav 35. výročí svatby jejich rodičů, Jacka a Judy. Zároveň hluboce lituje, že se dobrovolně přihlásila přednést úvodní řeč místo Rossa. Phoebe přivede na oslavu svého nejnovějšího přitele Parkera, vášnivého optimistu, který je ze všeho tak přehnaně nadšený, že to ostatním lidé jde pořádně na nervy. Ross je zaskočen tím, když Jack a Judy požádají jeho a těhotnou Rachel, aby předstírali, že jsou manželé, aby sa tak vyhnuli dalšimu hrozícímu skandálu.


(19/24) Joeyho rozhovor

Joey je velmi šťastný, jeho bylo totiž jméno použito jako tajenka v křížovce v jednom seriálovém časopisu. Zdráhá se však jeho redakci poskytnout interview. Naposledy si podobnou akcí poněkud způsobil problémy při svém učinkování v televizním seriálu. Rachel se Joeyho snaží přesvědčit, aby takovou nabídku nedomítal. Přitom sama tajně doufá, že se také zmíní o ní. Přátelé slíbí, že Joeyho při jeho rozhovoru s redaktorkou časopisu podpoří a nenápadně dohlédnou, aby neřekl nějakou hloupost.


(20/24) Výbavička

Phoebe a Monica připraví večírek pro Rachel a ještě nenarozené miminko, ale zapomenou pozvat matku Rachel - Sandru. Ta je potom pořádně naštvaná na Monicu. Sandra se rozhodne, že se k Rachel a Rossovi nastěhuje na osm týdnů, aby vypomohla s péčí o dítěte. Rachel se nápad její matky moc nelíbí. Nakonec se Ross pokusí Sandru přesvědčit, že sám dobře ví, jak se o dítě postarat. Joey dělá konkurs na práci moderátora nové televizní soutěže a Chandler s Rossem se ho pokoušejí na tuto akci dobře připravit.


(21/24) Kurs vaření

Restaurace, kde pracuje Monica, získala špatné hodnocení na polévku, kterou nabízí zákazníkům ve svém jídelníčku. Šéfkuchařka Monika je z toho pořádně zdrcená a rozhodne se prověřit své kuchařské umění v kurzu pro začátečníky. Ross jde na rande s dívkou, se kterou se seznámil při nákupu výbavičky pro miminko. Rachel nečekaně začne žárlit a požaduje po Rossovi, aby nevyhledával podobné milostné příležitosti. Phoebe připravuje na pracovní pohovor Chandlera, jenž má strach, že udělá na vedení firmy špatný první dojem.


(22/24) Jak Rachel přenášela

Joey se dlouho rozhoduje, koho ze svých přátel vezme s sebou na premiéru filmu, v němž hrál. Protože má jenom dva lístky, rozhodne se pro Chandlera. Ten ale nakonec při promítání snímku tvrdě usne a vlastně ani neuvidí Joeyho na filmovém plátně. Rachel dávno zná přesný termín porodu, ale miminko s narozením jaksi trochu otálí. Odborná lékařka doporučí Rachel pro urychlení porodu řadu triků, mimo jiné také sex, který by prý pomohl nejvíc. Šokovaný Ross na něco podobného ale nechce za žádnou cenu přistoupit. Monica a Phoebe se vzájemně sázejí o to, v který den se miminko Rachel doopravdy narodí.


(23/24) Jak Rachel rodila - 1. část

Když Rachel a Ross dorazí do porodnice, zbytek party už tam na ně dávno čeká. Rachel před porodem nedostane vlastní pokoj, společně s ní tam bude i druhá rodička. To ještě netuší, co všechno v dalších hodinách prožije. Ross dostává od matky prstýnek po babičce, s kterým má Rachel požádat o její ruku. Monica vystraší Chandlera tím - že chce také mít dítě. Nakonec se rychle dohodnou, že už jsou na tuto "věc" dostatečně zralí a že by neměli ani v nemocnici zbytečně ztrácet čas. Phoebe potkává na nemocniční chodbě kluka se zlomenou nohou, který se jí moc líbí. Pokouší se o něm neúspěšně získat nějaké informace od zdravotní sestry. Proto musí zasáhnout Joey, jako slavný "seriálový" doktor Drake Ramoray, aby se o mladíkovi něco dozvěděl...


(24/24) Jak Rachel rodila - 2. část

Rachel je už trochu naštvaná, protože čeká na svůj porod neuvěřitelně dlouhou dobu. Už pět žen, které s ní byly na stejném pokoji, odvezly zdravotní sestry na porodní sál. Jednou z těchto rodiček je Janice, bývalá přítelkyně Chandlera. Konečně přichází i okamžik, kdy se Rossovi a Rachel narodí dcera. Všichni jsou šťastní a dojatí, ale oba čerství rodičové se nemohou dohodnout na jejím jménu. Rachel také doufá, že by se s Rossem mohli zase dát dohromady a ptá se ho na polibek, který si dali předtím, než společně opustili byt. Najednou se zdá, že mezi nimi nic nestojí v cestě. A to Ross má v kapse ještě připraven zásnubní prstýnek... 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář